Příměstský tábor

Hlavní stránka / Příměstský tábor

Příměstské tábory 2024

Příměstský tábor 2023 na téma CESTA ZA ZVÍŘÁTKY

Příměstský tábor 2023 na téma POZNÁVÁME TŘEBECHOVICE

 

Příměstský tábor 2022 - POVOLÁNÍ

V srpnu jsme pro děti měli ve dnech od 15.8. do 19.8. připravený příměstský tábor.Téma jsme zvolili povolání a protože lektory byly učitelé angličtiny, tak i tomto duchu se vedl celý tábor. Tímto bych chtěla lektorům Matěji Hrubému a Janě Javůrkové velice poděkovat za pomoc. Děti měli na každý den připravený i oběd. Ten nám vozil Obecní hostinec Jeníkovice. Děkujeme.

Každý den jsme si pro děti připravili zajímavý program. Nakonec jsme měli přihlášených dětí 22 :) Plný Domeček raubířů ale hlavně andílků. Všechny jsme si zamilovali a vytvořili skvělou partu.

Hned v pondělí je čekala návštěva radnice. Tou je provedl starosta Roman Drašnar. Bylo vidět, že to s děti nezapomněl a hned si je omotal kolem prstu. Poutavé povídání děti pozorně poslouchaly. Učitelské srdce se ukázalo v plné síle a s dětmi se nakonec i na památku vyfotil.

Po obědě nás čekalo překvapení ve formě příjezdu Zdravotnické záchranné služby. Za volantem jsme poznali Vaška Trojana. Ve chvíli kdy otevřel sanitku, aby dětem ukázal, co vše záchranáři vozí sebou, tak si děti získal a nejraději by ho vůbec nepustily. Vyzkoušely si upevnění zraněné osoby do lehátka. Samozřejmě nesměla chybět  možnost sedět za volantem a pouštění houkaček :) Téměr 22 dětí si zahoukalo. Ano, náročné :) Nicméně co bychom pro ty vaše “naše” andílky neudělali. Děti si zkusily i masáž srdce. Uznaly, že to není žádná legrace. Síla a rychlost. Při záchraně člověka musí ze sebe člověk dostat i nemožné. Čas se záchranářem Vaškem uběhl jako voda a my mu tímto děkujeme, že udělal dětem tak ohromnou radost. Jste našimi hrdiny!!

V úterý jsme měli v plánu hned dvě návštěvy. Dopoledne jsme zavítali do nové veterinární stanice silviavet.cz. Paní doktorka děti provedla po ordinaci, nakoukly s ní i na operační sál. Připravila pro ně mikroskop a všechny se postupně vystřídaly a zhlédly muší nožku. Fotografie na památku na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat. 

Po obědě jsme navštívili Městskou knihovnu a paní Malá si pro děti připravila dokonalý program. Vše bylo na téma povolání a řemesel. Děti si procvičily paměť a dovednost v hádání profesí. Měli jsme dovoleno prolistovat dětské knihy a na rozloučenou nám paní Malá přečetla pohádku a vyfotila se s námi do památníčku :) Ve středu nás čekal náročný den, časově, organizačně ale hlavně jsme byli odkázáni na počasí. Jsme na všechny děti nesmírně pyšní. Zvládli cestu skoro 4km a to z týnišťského nádraží až do albrechtického pracoviště  společnosti odeko.cz. V úmorném vedru a s dvěmi přestávkami na svačinu jsme došli na pracovistě včas. Pánové se nás hned ujali a i přes dotěrné vosy jsme si dopoledne užili. Děti nakoukly do útrob popelářského vozu. Všichni jsme si vyzkoušeli ovládání vozu a vysypání popelnice. Vedro bylo vážně šílené, ale děti se nevzdávaly a každý vylezl za volant a nechal se vyfotit na památku. 

Ve čtvrtek jsme si dali lehký odpočinek. Dopoledne jsme krásnou klidnou procházkou došli do Skanzenu Krňovice. Zde nás provedla slečna a poutavě nám vyprávěla o různých řemeslech. Děti rozpohybovaly žentour a vyzkoušely si jakou mají sílu. Nahlédli jsme do různých budov. Třeba do kovárny, školy ale i do mlýna. Průvodkyně nám pustila stavidla a my viděli, jak se roztáčí vodní kolo a vnitřní útroby mlýna. Zvuky, které mlýn vydává, jsou opravdu strašidelná a není se čemu divit, že přitahoval vodníky a čerty. Společná fotografie na památku vznikla před větrným mlýnem. Neuvěřitelný kolos a až neskutečná představa, že mlýn kdysi opravdu fungoval. Děkujeme.

Pátý a poslední den byl určen dopolednímu hraní her a soutěží. Lektor Matěj měl pro děti připravené cvičení. Děti procvičovali angličtinu formou obrázků, her a hádanek. S nejmenšími nazkoušel malé představení. Věřte mi, že mi ukápla slza, když jsem viděla, co ti nejmenší dokázali během tak krátké chvíle nazkoušet. Jsme na ně nesmírně pyšní. Odpoledne jsme měli zamluvené u hasičů. Dětem předvedli všechna auta, ukázali jim vybavení a řekli, co k čemu slouží. Prohlídka hasičárny děti zaujala natolik, že pomalu zapomněly. na svačinu. Po prohlídce následovalo překvapení. Hasiči pro děti připravili pěnu. Ty jiskřičky v očích bych vám přála vidět. Dětská radost je nespoutaná. Po pěně následovala sprcha :) Opravdu si děti poslední den užily na výbornou. 

 

Fotogalerie:

Den první

Den druhý

Den třetí

Den čtvrtý

Den pátý


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024