Říjnový Domeček

Hlavní stránka / Zprávičky / Říjnový Domeček

30.10.2011

Říjnový Domeček V říjnu se v Domečku odehrálo...

 

Zprávičky z Domečku
 

…z toho nejzajímavějšího v říjnu vybíráme:

      RC Domeček spustil nový web www.rcdomecek.com, kde lze snadno nalézt aktuální informace o akcích pro nejmenší děti až po předškoláky, pro dospělé, o programu apod. Nově zde budou průběžně uveřejňovány články, kulinářské typy, fota z akcí aj.

      Rodiče s dětmi v říjnu navštívili Stanici pro zraněné a handicapované volně žijící živočichy v Jaroměři. Byli seznámeni s fungováním stanice a s osudem jednotlivých zvířat. Stanice má v péči srnky, dravce, čápy, labutě, lišku, želvy apod. Děti si mohly pohladit fretku a ježka nebo nakrmit morčata a byly přítomny vypuštění vyléčeného dravce zpět do volné přírody.

     Přední odborník na problematiku šikany Mgr. Jiří Maléř, občan Třebechovic, poradil na besedě rodičům, jak ochránit své dítě, čeho je třeba si všímat, jak dítěti pomoci a na co dát pozor při podezření na šikanu. V rámci besedy byl promítán film natočený podle skutečné události. Rodičům bylo doporučeno, jak nejlépe v podobných případech postupovat. Jak uvádí Mgr. Maléř, z průzkumů totiž vyplývá, že každá škola se potýká s nějakým druhem šikany, ale jen zdravá škola se nebojí to přiznat a tento problém řešit. Vzhledem k velkému ohlasu připravujeme besedu s tématem „kyberšikana“.

      Doporučujeme na našich webových stránkách věnovat pozornost „Rodičovskému manuálu“ s tématem na listopad: „JAK NA HYPERAKTIVNÍ DÍTĚ“!

     Pěkný podzimní a adventní čas přeje RC Domeček.

 

                                                          

Sekce: Zprávičky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

 

Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.